Poskytované výkony

Poskytované výkony

 • Vstupní vyšetření pro děti i dospělé
 • Terapie zánětů dásní a parodontitidy– terapie je vždy plánována na základě diagnostiky a doporučení ošetřujícího zubního lékaře. Kompetence dentální hygienistky zahrnují iniciální léčbu (nechirurgickou) především úpravu hygieny, edukace a motivace pacienta, odstranění zubního kamene nad i pod dásní, začištění, dlahování
 • Poddásňové ošetření( deep scaling a root planing) se obvykle provádí pomocí speciálního instrumentaria tzv. Graceyho kyret, nebo je možno využít nadstandardního přístroje Vector Paro
 • Fluoridace pomocí technologie Tiefenfluorid :Indikace:
  K  desenzibilizaci zubních krčků díky“ hluboké fluoridaci“ Tiefenfluoridierung  tvrdé zubní tkáně zubních krčků, k optimální lokální prevenci zub.kazu skloviny , vhodné i po nalepení orthodontických zámků, k mineralizujícímu zapečetení fisur.
  Vlastnosti:
  Tiefenfluorid ® 1.roztok a 2.roztok se nanáší na zubní tkáň bezprostředně po sobě a tím dojde k tzv. hluboké fluoridaci skloviny,popřípadě  zubní tkáňe krčků.
  Rozdíl tohoto procesu oproti jiným je v tom, že zde dochází k vysrážení submikroskopického fluoridu vápenatého CaF₂ hluboko v pórech povrchové vrstvy zubní tkáně. Submikroskopické krystalky CaF₂dosahují velikosti jen 50 A(5 nm)Vznikají spolu s MgF₂ a kyselinou kremičitou– gelem po následném nanesení obou roztoků vysrážením.
  Oproti relativně velkým krystalkům CaF₂, které vznikají při ošetření běžnými preparáty (obsahujicimi napr. fluorid sodný NaF) na povrchu skloviny,leží submikroskopické krystaly  CaF₂vzniklé  při aplikaci Tiefenfluoridu® v hloubce porů povrchové vrstvy sklovinya jsou měřitelné jen diky šiřce své rentgenové interference(ca. 7 µm) Krystalky jsou uloženy v gelové kyselině křemičité, chráněny před abrazí a šířící zde optimální.fluor-iontové prostředí.Ve spojení s minerálními solemi slin docházi ve srovnání s  přirozenou  remineralizací při aplikaci Tiefenfluoridu® k mnohonásobně(asi 100x) intenzivnější a dlouhodobé remineralizaci .
 • Bělení zubů v naší ordinaci bělíme pomocí Purewhitening